ТЕМА: МНОГОЧЛЕНИ
ЦІЛІ:
навчальна: ввести поняття многочлена; формувати вміння
додавати та віднімати одночлени та
многочлени;
розвивальна: формувати
вміння узагальнювати та робити висновки;
виховна: виховувати відповідальність, дисциплінованість,
уважність, працелюбність
Хід уроку
І. Організаційний етап
Перевіряю готовність учнів до уроку, налаштовую їх на
роботу
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Перевіряю,
як учні засвоїли поняття одночлена і навчилися перемножати одночлени, підносити
до степеня за допомогою гри ”Бінго ”
Запитання
1. Які з наведених
виразів одночлени: 1) 3х²у³; 2) 2ху +4х; 3)у*2уz
2. Назвіть
коефіцієнт одночлена: 7¾ав
3. Визначте степінь
одночлена: m³n²p³
4. Впишіть
пропущений одночлен так, щоб одержати тотожність:
(?)*5а5х3= - 45а7вх
5.Виконайте дії: 2у2*(- 5х²у)²
6.Розв’яжіть
рівнння: 2х = 16
ІІІ.Вивчення
нового матеріалу
На
дошці написано план вивчення нового матеріалу
ПЛАН
1.Означення
многочлена
2.Як
називають доданки многочлена?
3.Означення
двочлена, тричлена
4.Подібні
члени многочлена
5.Стандартний
вигляд многочлена
6.Упорядковані
многочлени
7.Степінь
многочлена
Учні
самостійно знаходять відповіді на ці питання, користуючись підручником
Відповіді
на кожне питання один з учнів читає вголос, інший учень ілюструє прикладами
записаними на дошці
ПРИКЛАДИ
Многочлени:
5а²в + 9ху³; m + n; х² + х – 2; 7ас5 – 6ас8 +2; 4¾ к6
+ 7ву12 – 9.(**)
2а²
- 3ху + 5а² + 7ху – 4; 8с5 –
4а4 + 3а +9
8z4
* z² + 5z – 4z² * z³
Питання
класу:
1. Назвіть доданки
в многочлені 7у³ +3ау² – 5
2. Виберіть
двочлени, тричлени з многочлена, позначеного ( **)
3. Зведіть подібні
доданки в многочлені 5а² – 4ху + 3а²
+ 9ху –5
Наступні
записи з’являються
на дошці поступово
Стандартний
вигляд многочлена:
3ас³
+ 5ас² -3; а – в;
а² + а – 5; 7а²в
– 4в²d +а
Упорядковні
многочлени:
х²
+ х + 1; 4х³ – 2ах² + 7х +3; 7а5 +3а 4 – 2а³ +5
Степінь
многочлена:
х²
+ х +4 – многочлен другого степеня
відносно змінної х;
9у4 – 2ау² +8
– многочлен четвертого степеня відносно змінної у
4.Знайдіть суму многочленів: –3ху + 2у² і
4у² +3
Записуємо послідовно у вигляді алгебраїчної суми всі члени многочленів і зводимо подібні
доданки: –3ху + 2у² + 4у² +3= –3ху +6 у² +3
5.Знайдіть різницю многочленів: –3ху +
2у² і 4у² +3
Складаємо
різницю многочленів, беручи другий множник у дужки зі знаком мінус перед ними,
потім розкриваємо дужки, змінюючи
знаки перед одночленами, що стоять у
дужках, на протилежні і зводимо подібні доданки:
–3ху
+ 2у² – (4у² +3)= –3ху + 2у² – 4у² –3=
–3ху – 2у² – 3
ІY.
Застосування знань і вмінь
Виконання
усних вправ
1.Укажіть
многочлен стандартного вигляду: 2а² – 3а / 1 – а; 1 –3х – 5у; 2х*х + 3;
ха
+3ха +4
2.Зведіть
подібні члени многочлена: –4в +2в – 5в –
6в; 5а + 7а – 4 +16а
3.Вкажіть
степінь многочлена: 3ав +7а5в³d; 2х²у – 5авс7; 7у – 4ху
Самостійна
робота
Варіант
1
1.Знайдіть
суму многочленів: –6ах³ +2а² і 8 ах³ –
3а²х – 4 а²;
2.
Знайдіть різницю многочленів: 5у² + 8у– 32 і
2у² – 14у;
3.Виконайте
дії: (0,4а² +2,5а + 5 ) – ( 0,7 а² + 5а –8) +(3,4 а² +7,1а)
Варіант
2
1.Знайдіть
суму многочленів: 7ру³– 2р²у і –4ру³ –
3р²у – 4 р²;
2.
Знайдіть різницю многочленів: –15у² + 3у + 2 і
2у² + 14у;
3.Виконайте
дії: (0,9а² – 2,5а – 5 ) + (1,7 а² – 5а +4) – (4,4 а² –6,4а)
Учні здають зошити на перевірку
Y.
Домашнє завдання
Повторити § 10 Виконати №379;374;381
Немає коментарів:
Дописати коментар