6
КЛАС
Мета:
навчальна: повторити і систематизувати знання учнів з теми;
перевірити вміння знаходити відношення, складати пропорції та розв’язувати задачі, що мають практичний зміст;
розвивальна: розвивати творчі здібності учнів, інтерес до
математики, показати практичне застосування знань;
виховна: виховувати критичне ставлення до своїх знань.
ХІД УРОКУ
Урок проводиться у вигляді подорожі. Учні об'єнуються у
три команди.
I.ТЕОРЕТИЧНА РОЗМИНКА.
Запитання учням.
1.Що називають відношенням?
2. Як записують відношення?
3. Чи зміниться відношення, якщо ділене і дільник
помножити на одне й те саме число,
відмінне від нуля?
4.Що називають пропорцією?
5.Прочитати запис а:в = с:d.
6.Як називаються числа а,в, с,d у пропорції?
7.Як формулюється основна властивість пропорції?
II.
ВИБІР КАПІТАНІВ КОМАНД.
Учням пропонується задача. Той з учнів від кожної команди
, хто першим розв’яже задачу,
обирається капітаном своєї команди. Команда, яка першою розв’язала задачу, отримує 3 бали, другою – 2 бали, третьою –
1 бал.
Задача. Насос за 8 годин відкачує 160 куб. м води. Скільки
води він може
відкачати за 10 годин?
Розв’язання.
1) 8 год. – 160 куб.м
10год. – х
куб. Отже, 8/10 = 160/х.
Звідси Х = (10*160) : 8 = 200(куб.м)
III.
КОНКУРС “ЛАБІРИНТ”
Капітанам
команд пропонуються завдання, які повинні розв’язати члени їх команд.
Правильні відповіді до завдань обираються із
запропонованих. Причому, кожне наступне рівняння неможливо розв’язати без
розв’язку попереднього, бо корінь
попереднього рівняння треба підставити замість * в наступне рівняння. Цей
„лабіринт” записано заздалегідь на дошці.
Гра закінчується , коли хоча б одна команда розв’язала всі завдання. Команди
отримують по 2 бали за кожне з розв’язаних рівнянь.
Завдання
для першої команди.
1)
2 : 5 = * : 10
2)
* : 24 = а : 48
3)
* : 5 = у : 35
4)
z : 36 = 14 : *
5)
36 : 24 = * : в
Відповідь.
1) 4; 2) 8; 3) 56; 4) 9; 5)6.
Завдання
для другої команди.
1)
5:3 = х : 6
2)
* : у = 30 : 48
3)
* : в = 12 : 6
4)
3 : а = * : 24
5)
4 : с = 12 : *
Відповідь.
1) 10; 2) 16; 3) 8; 4) 9; 5)3.
Завдання
для третьої команди.
1)
21 : а = 36 : 12
2)
х : * = 9 : 21
3)
4 : * = 16 : в
4)
4 : 11 = * : у
5)
* : 99 = с : 3
Відповідь.
1) 7; 2) 3; 3) 12; 4) 33; 5)1.
IY.
КОНКУРС ”МИ ЙДЕМО В ПОХІД ”
Кожній
команді пропонуються завдання з двох задач, кожна з яких оцінюється
відповідно 4 і 3 балами.
1.За
допомогою карти України визначити відстань, яку треба подолати:
1)
з Києва до Житомира (для першої команди);
2)
з Києва до Брусилова (для другої команди);
3)
з Києва до Коростишева (для третьої команди).
2.
Знайти кількість бензину, яка потрібна для цієї поїздки на автобусі, коли відомо, що на кожні 100 км,
автобус витрачає 15 л. бензину (для кожної команди).
Y.
КОНКУРС ” ПРИВАЛ”
За
правильно розв’язану задачу команда отримує 3 бали.
Задача
1. Туристи прийшли на ісце відпочинку. Якби вони взяли 6 палаток, то в
кожній треба було б розмістити 5 осіб. Є
10 палаток. Скільки туристів будуть жити в кожній палатці? (3
туристи)
Задача
2. На яку найбільшу кількість дітей ожна розділити порівну 140 яблук, 352
цукерки та 84 груші? ( на 28
дітей)
Задача
3. Для 5 дітей на 30 днів вистачить 9 кг борошна. Скільки крупи потрібно запасти на 12 дітей на 8 днів,
виходячи з тієї норми? (5,76кг)
Підведення
підсумків. Виставлення оцінок.
Немає коментарів:
Дописати коментар