ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ МАТЕМАТИКИ В 6 КЛАСІ

ТЕМА УРОКУ:  ПОРІВНЯННЯ ДРОБІВ
ЦІЛІ:
навчальна: удосконалити  вміння виконувати  порівняння дробів з різними знаменниками,  розв’язувати задачі, які передбачають порівняння дробів; узагальнити вміння застосовувати основну властивість дробу до розв’язування задач;
розвивальна: формувати вміння бачити закономірності; сприяти розвитку уваги учнів;
виховна: виховувати відповідальність за результати своєї роботи; спостережливість, уважність, працелюбність
Хід уроку
І. Організаційний етап

Перевіряю готовність учнів до уроку, налаштовую їх на роботу

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Учні, працюючи в парах, перевіряють  правильність виконання домашнього завдання один одного, коментуючи розв’язання вправ

ІІІ. Формулювання мети і завдань уроку

Повідомляю, що мета уроку - удосконалити наші  вміння застосовувати основну властивість дробу до розв’язування задач. До таких задач належать  задачі на скорочення дробів, зведення дробів до спільного знаменника, Тому уміння зводити дроби до спільного знаменника є ключовим  для розв’язування задач на порівняння дробів з різними знаменниками, а також додавання та віднімання дробів з різними знаменниками. Уміння скорочувати дроби має велике значення для розв’язування задач на множення і ділення звичайних дробів.  Розглянемо  наступну схему:

Основна властивість дробу
                                    ↓                                                            ↓

         Скорочення дробів                       Зведення дробів до спільного знаменника
                   ↓                                                                         ↓                                                                                                

Множення, ділення                                Порівняння          Додавання, віднімання
звичайних дробів                                звичайних дробів      звичайних дробів


Це надає розуміння учнями структури матеріалу, що вивчається на уроці, бачення найближчих перспектив, а саме, набуття вміння виконувати дії зі звичайними дробами, сприяє підвищенню мотивації учнів, свідомому ставленню до навчання
IY. Актуалізація  опорних знань

Усні вправи
1. Знайдіть НСК і НСД чисел:1)8 і 6;2)12 і 10;3)12 і 13;4) а=3³* 5²*7; в=3³*5² *7.
2. При яких натуральних значеннях m і n правильна рівність:
7/9= m/18; 2/5=10/ mm/8=8/ n?
3.На пошиття 8 хустинок витратили 15 м тканини. Скільки метрів тканини витратили на 1 хустинку?
4. Порівняйте дроби:
1)5/7 і 3/7; 2)4/5 і 5/4;3)4/7 і 4/5;4)2/3 і 4/5;5)1/6 і 2/5.

5. Прочитайте  нерівність   12<х<19. Назвіть усі натуральні значення х, при яких ця нерівність правильна. Які з даних значень складені числа, а які прості?

 Y.  Удосконалення вмінь і навичок
Виконання письмових вправ.
1.Одна бригада виготовила за 5 годин 42 деталі, а друга бригада за 7 годин 60 таких же деталей. Хто витратив на виготовлення однієї деталі менше часу?
2. Вкажіть чотири  натуральні числа, при яких буде правильною нерівність:
1)х/36<2/9; 2)х/5>3/10; 3)3/16<х/8.
3)Порівняйте числа:
1) 24/7 і 31/9; 2)2¾ і 17/6; 3) 0,7 і 5/7; 4) 6,8 і 74/11.

YІ.  Підсумки уроку
Самостійна робота
Варіант 1
1.     Скоротіть дроби: 16/40; 22/220; 4*9/28*8.
2.     Порівняйте дроби: 3/5 і 7/20;  2/5 і 7/9.
3.     Миколка придбав 15 зошитів за  8 грн, а Петрик - 20 зошитів за 11 грн. У кого з дітей кожен зошит коштував дешевше?
4.     Запишіть дроби в порядку спадання: 7/6; 3/10; 4/15; 2/3; 18/30.


Варіант 2
1.     Скоротіть дроби: 17/51; 16/320; 3*5/18*10.
2.     Порівняйте дроби: 3/7 і 5/6;  12/17 і 7/34.
3.     Марійка купила 11 цукерок  за 7 грн, а Оленка – 13 цукерок за  9 грн.У кого з дітей  кожна цукерка коштувала  дорожче?
4.     Запишіть дроби в порядку зростання: 7/8; 5/16; 15/32; 11/24; 1/12.


YІІ. Домашнє завдання

Повторити § 7   Виконати   №251;253;263

Немає коментарів:

Дописати коментар